WYDARZENIA

PROJEKT „WICZA NATURA PSA”

Stowarzyszenie Kudłacz zrealizowało miesiącach 04-06.2018 projekt ekologia i ochrona dziedzictwa przyrodniczego pod nazwa „Wilcza natura psa”. Zajęliśmy się zwierzęciem, który jednocześnie bardzo pobudza wyobraźnię i mieszka w naszym bliskim sąsiedztwie, czyli wilkiem. Zaplanowane działa zostały wykonane w całości.
Wolontariusze ze Stowarzyszenia przekazali wiedze na temat wilków przeprowadzając prelekcje w 4 szkołach w Augustowie oraz młodzieżowym ośrodku wychowawczym. W prelekcjach wzięło udział około 200 osób z planowanych 100. Uczestnicy prelekcji – zdobyli, poszerzyli swoja wiedzę na temat zwierzęcia jakim jest wilk, obalono mity, wyeksponowano fakty, konieczność ochrony gatunku i jego wagę i znaczenie w naszym ekosystemie
Odbyły się 2 wykłady otwarte pt. „wilki fakty i mity” przeprowadzone przez dr Joannę Harmuszkiewicz, w których wzięły udział 74 osoby (mieszkańcy Augustowa i młodzież szkolna). Osoby ten wysłuchały specjalistycznej wiedzy (także była możliwość obejrzenia unikalnych zdjęć) na temat wilka.
Odbyła się wycieczka do ZOO w Białymstoku i schroniska miejskiego oraz do SOS Husky.
Uczestnicy wycieczki zobaczyli wilki żyjące w zoo, wysłuchali informacji podanych przez pracownika zoo, zwiedzili schronisko dla psów i dowiedzieli sie jak ono funkcjonuje. Uczestnicy wycieczki wysłuchali prelekcji w Stowarzyszeniu SOS Husky na temat psów rasy pierwotnej, ich zachowań przejętych od wilków, genezy tych ras oraz ich potrzeb
Na podsumowanie projektu wykonano wspólny spacer z bezdomnymi psami przez miasto, podczas spaceru omawiano nabyta wiedze i jej przydatność podczas socjalizacji dzikich psów.

SZKOLENIE Z PSIM BEHAWIORYSTĄ, MARKIEM SZREJEREM.

Szkolenie było przeznaczone dla osób, które chca pracowac jako wolontariusz w schrosniku dla zwierząt, które chcą poswiecic swój wolny czas dla zwierząt, przygotowując je do życia w domu, miedzy ludżmi, do obcowania z człowiekiem. Do schroniska psy trafiają z różnymi przypadłościami, psychicznymi, fizycznymi, jak również mieszanymi. Pochodzą z różnych środowisk i mają duży bagaż doświadczeń.Zrozumienie podstaw funkcjonowania zwierzęcej psychiki ułatwia pracę z psem, pozwala byc kreatywnym, przyspiesza adaptacje psa do nowego otoczenia i wreszcie pozwala na bezpieczną pracę ze zwierzetami. Poprawienie komfortu zycia schroniskowych podopiecznych, wpłynie na ich stopien adaptacji w nowym domu i ochoroni ich przyszłe życie od przykrych niespodzianek.
Prowadzącym szkolenie jest Marek Szrejter dyplomowany behawiorysta, a wcześniej wieloletni 16 lat Pracownik toruńskiego „Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt”. Ukończenie kursu potwierdzamy dyplomem. Uczestnik wielu seminariów i sympozjów o tematyce zwierzęcej. Od wielu lat zajmujący się terapią i konsultacjami przy zaburzeniach społecznych, emocjonalnych, obsesyjno-kompulsywnych, szkoleniem szczeniąt, przygotowaniem i prezentacją psów na Wystawach Psów Rasowych.

BURMISTRZ NA SPACERZE Z PSAMI

STO, PIES W OTOCZENIU CZŁOWIEKA

PRZYJAZD TVN

Ekipa filmowa ze Szkła Kontaktowego z TVN24 odwiedziła nasze pieski i nakręciładwa filmy z wytypowanymi psami (tymi najzdolniejszymi ? ). W nagraniu wzięli udział nasi wolontariusze.

PRELEKCJE W SZKOŁACH

PRELEKCJE W PRZEDSZKOLACH